Barcelona vret dy zogj me nje gur!!!

0
763
BARCELONA, SPAIN - SEPTEMBER 12: Lionel Messi of Barcelona celebrates scoring his sides third goal with Ousmane Dembele of Barcelona and Luis Suarez of Barcelona during the UEFA Champions League Group D match between FC Barcelona and Juventus at Camp Nou on September 12, 2017 in Barcelona, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)

FC Barcelona shpreson të vrasë dy zogj me një gur pasi që si pas raportimeve të fundit Arda Turanin mund të kalojë në Arsenal si pjesë e marrveshjes  për  Mesut Ozil.

Turku ka qenë i padeshiruar nën  urdhrat e Ernesto Valverde, me Galatasaray një destinacion tjetër te mundshem, katalanasit kërkojnë një largim sa më të shpejtë për mesfushorin.

Interesimi i tyre per Ozil mund ti hapte nje mundësi Turanin per te kaluar ne Londer, sipas Daily Star, me Arsenalin që thuhet se dëshiron rreth 35 milionë euro për lojtarin gjerman.

Ozilit I mbaronë kontrata  në fund të sezonit, dhe Arsene Ëenger ka insistuar që Ozil nuk do të shitet në Janar, por nëse Barcelona dështon të sjellë Philippe Coutinho nga Liverpool në Camp Noun ë janar, zgjidhja e klubit të Londrës Veriore mund të testohet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here