Top 10 lojtarët më të popullarizuar të Botës për vitin 2017, ku ndodhet Messi?

0
626

Futbollisti apo edhe futbolli në përgjithsi është loja më e dashur dhe më e popullarizuar në Botë. Pothuaj se ¾ e popullatës Botërore sheh të paktën një ndeshje futbolli.

Por cilët janë lojtarët më të popullarizuar të Botës?

10. Andres Iniesta

9. Arjen Robben

8. Gareth Bale

7. Manuel Neuer

6. Sergio Aguero

5. Luis suarez

4. Zlatan Ibrahimović

3. Neymar JR

2. Lionel Messi

1. Cristiano Ronaldo

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here