Superdeporte: Valencia kërkonë këtë lojtar të Barcelonës

0
295

Superdeporte shkruan sotë se Valencia ka si prioritet nënshkrimin e lojtarit të Barcelonës për projektin e tyre të ardhshëm.

Aleix Vidal u rikthye të jetë protagonist në merkaton blaugrane.

Kontaktet mes klubit të Valencias dhe përfaqësuesit të lojtarit kanë filluar dhe çdo gjë do të mvaret nga kërkesa e Barcelonës për lojtarin.

Në princim, largimi i Vidal do të jetë në Qershor, por Barcelona i ka komunikuar lojtarit se nëse vjenë ndonjë ofertë e mirë në janar do të duhet ti hapin derën.

Verën e kaluar Valencia kishte bërë ofertë për Vidal por Barcelona kërkojë 15 milion Euro dhe negociatat ngecën.

Aleix ka fituar protagonizëm këto javët e fundit në Barcelonë si pasojë e mungesave të shumta. Ka pas më shumë minuta, por nuk është në listën e lojtarëve të pa shitshëm te Barcelona.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here