BOOM! Tani çështje është kur, dhe jo nëse ky lojtar do të shkojë në Barcelonë

0
367

Liverpool e pranon largimin e yllit të skuadrës Philippe Coutinho. Pra, këtë e thotë gazetari që ndjek më nga afër informacionin e ditës në grupin e Anfield, James Pearce, i ‘Liverpool Echo’.

Sipas mendimit të Pearce, sot çështja në lidhje me Coutinho nuk është nëse ai do të shkojë nga Liverpool në Barça, por kur do të largohet për në Camp Nou.

Redaktori i “Liverpool Echo” beson se gjëja më logjike do të ishte të largohej në verë, megjithëse në artikullin e tij ai shkruante: “Liverpool do të konsideronte një ofertë prej 120 milionë funtesh (137 milionë euro), qoftë në janar ose në qershor. ”

Philippe Coutinho, jugador del Liverpool, apunta al Barça

Sipas argumentit të tij, Liverpooli ka pasur kohë për të përgatitur këtë eventualitet. “Ky sezon ka treguar se, edhe pse Coutinho vazhdon të ketë shumë ndikim, ai nuk është një pjesë e pazëvendësueshme në skuadrën e Jürgen Klopp”.

Pas argumentit të ‘Liverpool Echo’, “mund të thuhet edhe se Mo Salah, Sadio Mane dhe Roberto Firmino janë pjesë edhe më të rëndësishme” për trajnerin e ‘reds’.

Interpretimi që është bërë është se Liverpool dhe rrethinat e tij janë duke përgatitur tifozët e Anfield për largimin e një lojtari që ka vendosur të gjithë cilësinë e tij në lojërat e fundit.

Pearce arrin edhe pranë krahasimit të Coutinhos me Luis Suárez, i cili gjithashtu erdhi te Barça nga Liverpuli. Shfaqjet e brazilianëve këtë sezon janë shumë të ngjashme me ato të Luis Suárez para finalizimit të transferimit të tij nga Liverpool në Barça, siguron ai.

LACHAMPIONS | Liverpool - Spartak (7-0): El hat trick de Coutinho

“Realiteti është se tashmë është çështje kur, dhe jo nëse Coutinho do të shkojë në Spanjë”, përfundon ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here