Ronaldo i pa kënaqur, kërkonë largimin nga Reali nëse nuk i plotësohet kjo kërkesë

0
244

Ronaldo i pa kënaqur, kërkonë largimin nga Reali nëse nuk i plotësohet kjo kërkes

Real Madrid nuk i ofronë marrveshje të te Ronaldos, prandaj ylli kryesor i klubit planifikon të largohet në afatin e transferimeve të verës

Arsyeja është e qartë, dhe ajo është funancat. Marrveshja aktuale i përfundinë  në vitin 2021, të cilën e nënshkrojti vitin e kaluar, por portugezi nuk mendonë ta respektojë deri në fund.

Mbretërit e blenë Ronaldon në verën e vitit 2009 nga Man Utd për 94 milion euro, aty këtu është edhe vlera e tijê aktuale. Mediumet spanjole shpekulojnë se rreth 100 milion euro do të jenë të mjaftueshme që të binted Real Madrid ta shesi lojtarin e tyre më të mirë.

Pakënaqësia e Ronaldos vinë pasi që Neymar dhe Lionel Messi me marrveshjet e tyre të reja të cilat i nënshkruan këtë sezon janë shumë më të paguara se e tija.

Në PSG ose Man Utd sigurt se do ta gjende atë që kërkonë, pagë vjetore prej 30 deri 35 milion euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here