Shokuese: Real Madrid ja rrëmbenë Barcelonës një nga lojtarët kryesor të skuadrë

0
226

Shokuese: Real Madrid ja rrëmbenë Barcelonës një nga lojtarët kryesor të skuadr

Real Madrid po konsideronë të shokojë botën e futbollit duke nënshkruar me mbrojtësin e Barcelonës Samuel Umtiti, raportonë Diario Gol.

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez dëshironë të nënshkruaj me një qendër mbrojtës.

 

60 milion € në klauzolën e Umtiti e bënë atë një blerje atraktive pêr Perez, i cili do të duhet të përballet me rivalitetin e Manchester City dhe Manchester United për francezit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here