BOOM nga Anglia, Coutinho në verë ktehet në Liverpool!!!

0
142

Ka qenë pak më shumë se një muaj që kur Coutinho është një lojtar i Fútbol Club Barcelona.

Braziliani la Liverpoolin, shtëpinë e tij në vitet e fundit, për të luajtur për Barçën. Koha e tij në ekipin anglez ishte spektakolar dhe Coutinho mund të rikthehet të luajë përsëri në Anfield këtë verë.

Shtypi anglez raportoi se ekipi kombëtar brazilian është duke negociuar për të luajtur një ndeshje në përgatitje për Kupën e Botës në Angli.

Image result for coutinho with brazil

Kundërshtari do të jetë Kroacia dhe stadiumi i preferuar për të pritur miqësoren është Anfield.

Image result for brazil vs croatia

Kthimi i Coutinho në stadiumin e tij të vjetër do të ishte një tërheqje e madhe për tifozët anglezë.

Image result for anfield road stadium

Përveç Anfield, Stamford Bridge është gjithashtu një kandidat për të pritur ndeshjen.

Image result for Stamford Bridge

Në Kroaci ata theksojnë se Lovren, qendën mbrojtësi kroat i Liverpoolit, i ka rekomanduar federatës së tij që ndeshja të jetë në Anfield.

Image result for lovren liverpool

Ende asgjë nuk konfirmohet, por gjithçka duket se tregon se Anfield do të jetë stadium i kësaj ndeshje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here