Në pritje te Dembele dhe Vermealen

0
258

Në pritje te Dembele dhe Vermealen

Ernesto Valverde, trajneri i Barcelonës, është rikthyer në aksion dhe ka dirigjuar stërvitjen për përgatitjen e ndeshjes së ardhshme në LaLiga kundër Eibar, ndeshje e cila do të zhvillohet në Ipurua.

Related image

Valverde i ka rikuperuar të gjith lojtarët në seancën e sotme stërvitore pas dy ditësh pushim që i kishte dhënë lojtarëve për ti kaluar me familjet e tyre.

Image result for barcelona training

Valverde, ka punuar me lojtarët që i ka në dispozicion dhe ka llogaritur gjithashtu edhe në Carles Alena, lojtar i Barcelona B, i cili shpesh po bëhet pjesë e trajnimeve në skuadrën e parë.

Image result for ernesto valverde in training

Valverde ishte në pitje të qendër mbrojtësit belg, Thomas Vermealen, i cili ende nuk e ka marrë ditën e gjelbërt nga stafi mjekësor, ashtu si edhe për Ousmane Dembele, i cili edhe pse u aktivizua në ndeshjen kundër Getafes, kishte probleme me stomakun të cilat ja pamundësuan të puojë me shumët e skuadrës në sencën e kaluar stërvitore.

Image result for vermaelen dembele

Të dy kanë marr pjesë në seancën e sotçme stërvitore, bashkë me Paco Alcacer, i cili gjithashtu mungojë seancën e kaluar.

Barcelonën e pretë këtë të Shtunë një ndeshje e vështirë kundër Eibar në Ipurua.

Image result for ipurua stadium

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here