Ajo që Valverde kërkonë nga Coutinho dhe Dembélé

0
360

Ajo që Valverde kërkonë nga Coutinho dhe Dembélé

“Çdo herë është moment i mirë që lojtarët e mirë ta demostrojnë në fushë”

Valverde pret shumë nga dy nënshkrimet e bujshme të këtijë sezoni: Philippe Coutinho dhe Ousmane Dembélé.

Tekniku e di se të dy ndodhen në një fazë adaptimi, por pret që të jenë protagonistë në momentet ventimtare të kampionatit.

Ashtu siç e shpjegonë më konferencë për shtyp.
“Çdo herë është momenti që lojtarët e mirë të demostrohen në fushë. Jemi në fazën decizive. Rrethanat janë ato që janë”.

Në këtë rast ai ka vazhduar se “duam të na ndihmojnë sepse ja kemi nevojën. Dëshirojmë ta mbajmë të njëjtën vijë”

Të dy do të duhet të jenë, nëse nuk ka ndonjë incident në stërvitjen e fundit, në listën për ndeshjen me Eibar.

Coutinho nuk do të mund të jet prezent në ndesgjen e Stamford Bridge të javës së ardhshme, pasi që ka luajtur me Liverpool në Ligën e Kampioneve.

Valverde ka shumë opsione për ndeshjen me Eibar. Më të vështirë e ka Dembélé, ku Valverde dëshironë që të rikuperohet plotësisht nga problemet muskulare që ka patur këtë sezon.

Kundër Getafea luajti pjesën e fundit të ndeshjes pa lënë përshtypje të mirë dhe kundër Eibar mund të ketë përsëri disa minuta nga fundi i takimit për të shkuar në formë në ndeshjen kundër Chelsea.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here