Formacionet zyrtare| Eibar – FC Barcelona

0
219

Formacionet zyrtare| Eibar – FC Barcelona

Pas dy barazimeve radhazi kundër Espanyol dhe Getafes, FC Barcelona dëshironë të gjejë fitoren në ndeshjen e sotme kundër Eibar për të mos lejuar Atleticon ti afrohet ende më shumë në rendite, kur tani diferenca mes tyre është vetëm 7 pikë.

Image result for barcelona - Getafe

Eibar, nga ana tjetër dëshironë të arrijë te fiorja për të mbajtur hapin për një kualifikim në kupat e Europës sezonin e ardshëm.

Skuadra baske është për momentin vetëm një pikë pas Sevillas, ecila mban pozitën e gjashtë.

Në ndeshjen e parë të sezonit, të luajtur në Camp Nou, Barcelona fitojë me rezultatin 6-1.

Image result for barcelona eibar 6-1

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, la në Barcelonë Vermealen, ende pa dritën e gjelbërt nga stafi mjekësor, kurse André Gomes, Denis Suárez dhe Paco Alcácer, u lanë jashtë për shkaqe teknike.

Related image

Leo Messi në 6 rastet kur është përballur me Eibar, I ka shënuar skuadrës baske plot 12 gola, në tre vizitat e tijë në Ipurua, numri një i botës ka shënuar 7 gola.

Image result for messi vs eibar

Barcelona në këtë ndeshje nuk ka rezervuar asnjë dhe do të luaj me këtë formacion:

Ter Stegen, S. Roberto, Piqué, Umtiti, Alba, Busquets, Rakitic, Iniesta, Paulinho, Messi dhe Suárez

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here