Tifozët e Liverpool çmenden pas Mohamed Salah, shikoni se dhe çka janë në gjendje të bëjnë për të!!!

0
191

Tifozët e Liverpulit po e lënë mendjen pas futbollistit egjiptian Mohamed Salah, dhe prandaj nuk kanë nguruar të krijojnë një himn të ri për të shprehur “solidaritetin fetar” me super futbollistin.

Image result for liverpool fans

Në një video të publikuar në Youtube dhe në rrjetet sociale, tifozët bërtasin “ne do të bëhemi musliman dhe do të shkojmë në xhami”.

Teksti i himnit për Salah është ky

“Nëse ai është i mirë për ty, është i mirë edhe për mua.

Nëse i jep edhe disa gola, do të bëhem edhe unë musliman.

Nëse ai është i mirë për ty, është i mirë edhe për mua.

Nëse ai rri në xhami, aty dua të jem dhe unë.”

Image result for salah liverpool

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here