Mallkimi që duhet të përfundojë në Stamford Bridge

0
206

Mallkimi që duhet të përfundojë në Stamford Bridge

Mallkimi prej 453 ditësh duhet të përfundojë në Stamford Bridge

Me siguri pothuajse të plotë, një gjë do ta bartë tjetrën. Nëse Barça shënon në Stamford Bridge, ka shumë shifra që do të kthehen në Barcelonë me një rezultat pozitiv.

Megjithatë, sa i përket golave larg Camp Nou, Barcelona duket se ka shumë problem, pasi që bëhen tani më 453 ditë pa shënuar një gol larg Camp Nous në Ligën e Kampioneve.

Image result for barcelona in champions league

Herën e undit që katalanasit kanë shënuar larg Camp Nou ishte më 23 nëntor të vitit 2016 në Celtic Park, në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve.

Image result for celtic barcelona 2016

Që atëherë katalanasit nuk kanë arritur të shënojnë në Paris kundër PSG, Torino kundër Juventus, Lisbonë kundër Stortingut ku edhe pse Barcelona fitoj 0-1, goli në këtë ndeshje erdhi nga një autogol, nuk arriti të shënojë as edhe në Athinë kundër Olympiacos dhe përseri në Torino kundër Juventus. Në total janë 485 minuta pa shënuar larg Barcelonës.

Related image

Balanca e nivelit të rezultateve, gjithashtu nuk ka qenë as pozitive. Në tetë udhëtimet e fundit në Ligën e Kampionëve, Barça ka fituar vetëm tre: kundër Celtic, Gladbach dhe Sporting Club. Katalanasit kanë humbur kundër Manchester City, PSG dhe Juventus dhe barazuan kundër Olimpiakos  dhe Juventusit në edicionin aktual.

Image result for psg barcelona

Edhe Luis Suarez nuk ka bindur.

Image result for psg barcelona

Edhe pse uruguajani për momentin është në formë në LaLiga, performance e tijë në Ligën e Kampioneve lë për të dëshiruar.

Image result for luis suarez champions league

Kanë kaluar dy vite e fundit që kur ai nuk ka shënuar një gol larg Camp Nout në Ligën e kampioneve. Ishte shtatori i vitit 2015 kundër Romës kur uruguajani e ka shënuar golin e tijë të fundit larg Camp Nou.

Image result for luis suarez vs roma

Në total “El pistolero”, ka shënuar vetëm tre gola në 15 ndeshjet e tijë të fundit në Ligën e Kampioneve. Këtë edicion ai ende nuk ka shënuar as edhe një gol të vetëm.

Image result for luis suarez vs roma

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here