“Dua të luaj te Reali”| Lojtari tradhëtonë Messin!!!

0
418

“Dua të luaj te Reali”| Lojtari tradhëtonë Messin!!!

Askush nuk e priste. As skuadra e tijë aktuale e as Leo Messi.

Një nga lojtarët më të mirë të botës për të cilin, interesim kanë shfaqur skuadrat më të mira të Europës, e ka bërë të ditur se dëshironë të luaj në Real Madrid.

Barcelona e kishte nën vëzhgim, por me nënshkrimin e Phillipe Coutinho ylli i futbollit duket se ka vendosur të luaj te Reali duke ja mbyllur kështu derën Barcelonës.

Bëhet fjalë për Paulo Dybala, lojtarin e shkëlqyer argjentinas të Juventus, i cili mendonë se, nuk ka më hapsirë te Barcelona dhe ka marr vendim të luaj në Real Madrid.

Një suprizë e madhe, mbi të gjitha për një nga shokët e tij në Kombëtare, Leo Messi, i cili ishte i bindur se do të luanin bashkë te Barcelona.

“10” e Barcelonës nuk e ka pritur fare mirë këtë vendim, dhe mendonë se nëse në fund  do të mund të konkretizoheshte ky interesim i Real Madridit për Dybala, do të jetë një nënshkrim i jashtëzakonshëm.

Messi nuk shqetësohet vetëm se rivali më i madh i tyre do të përforcohet me një nga lojtarët më tê mirë në botë, por dhe se gjithashtu ky vendim i Dybala do të gjeneronte edhe në mardhënjet mes tyre edhe në kombëtaren e argjentinës.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here