“El Pais”, PSG mund ti ofroj Barcelonës një shkëmbim lojtarësh plus para për katalanasit.

0
276

“El Pais”, PSG mund ti ofroj Barcelonës një shkëmbim lojtarësh plus para për katalanasit.

PSG planifikonë ta shesi Kylian Mbappé, një nga lojtarët kryesor të klubit, për ti plotësuar dëshirat e Neymar.

PSG ka filluar seriozisht të mendojë shitjen e Mbappé verën e ardhshme si një formulë për të kënaqur Neymar i cili, sipas zërave duket se nuk ndiet komod me sulmuesin francez.

Ashtu siç e bënë të ditur “El Pais”, kjo ide ka kaluar nëpër mend e sekretarit teknik të PSG-së dhe i është transmetuar presidentit Nasser Al-Khelaifi.

Sekretari teknik i ka propozuar presidentit të PSG-së që ta ndërrojë Mbappé me Coutinhon plus dhe para për Barcelonën verëm e ardhshme, ylli i ri brazilian i Barcelonës është si një vëlla për Neymar.

Nasser Al-Khelaifi (presidenti i PSG) ka një frikë se Neymar do të bashkohet me Real Madridin dhe ai beson se mënyra e vetme për të siguruar që ai qëndron në Francë është të blejë mikun e tij të fëmijërisë, Philippe Coutinho.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here