Barcelona i shtohet gares me Manchester United për lojtarin e Tottenham.

0
295
July 26, 2017 - Landover, Maryland, U.S - Manchester United blocks the kick by Barcelona Forward LIONEL MESSI (10) during the first half of the game held at FEDEXFIELD in Landover, Maryland. (Credit Image: © Amy Sanderson via ZUMA Wire)

Barcelona i shtohet gares me Manchester United për lojtarin e Tottenham.

Mbrojtësi Toby Alderweireld është në kontratë me Tottenham deri në vitin 2020.

Klauzola e tijë ja lejonë që vitin e ardhshëm të largohet për 25 milion paund nga Londra.

Për shërbimet e tija interesim ka shfaqur edhe Manchester United.

Barcelona seriozisht po mendonë për mbrojtësin e Tottenham, Toby Alderweireld për të cilin Ernesto Valverde mendonë të bëjë një ofertë verën e ardhshme.

Belgu, i cili gjithashtu është në radarin edhe të Mançesterit, ka kontratë me “Spurs” deri në vitin 2020 por, sipas Independent, mbrojtësi përfolet si një përforcim i mundshëm i skuadrës katalanase për sezonin e ardhshëm.

Alderweireld dhe “Spurs” nuk po merren vesh për një kontratë të re pasi që lojtari kërkonë një pagë më të lartë.

Lojtari i përfaqësueses belge kërkonë një pagë javore prej rreth 180,000£, aq sa përfitonë Virgil van Dijk te Liverpool.

Klauzola në kontratën e tijë ja lejonë belgut që të largohet nga Londra për vetëm 25 milion £ në verën e vitit 2019.

Manchester United, nga ana tjetër ka shfaqur interesim por, drejtori i Spurs,  Daniel Levy nuk është i gatshëm ta shesi lojtarin te rivalët nga Premier League.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here