FC Barcelona sakrifikonë lojtarin kyç të skuadrës për të bler për 88 milion £ yllin e Manchesterit!!!

0
244

FC Barcelona sakrifikonë lojtarin kyç të skuadrës për të bler për 88 milion £ yllin e Manchesterit!!!

Sipas raporteve të fundit nga Spanja, Barcelona po mendonë të shpenzojë shuma të mëdha parash për të sjell në Camp Nou yllin e Manchester United.

Portali spanjol Don Balon, shtonë zërat se Barcelona është e interesuar për shërbimet e mesfushorit francez Paul Pogba, dhe mund ti bëjë Manchester United një ofertë prej 88 milion £ për francezin.

Skuadra katalanase një kohë të gjatë është duke kërkuar një zëvendësues ideal për playmakerin Andres Iniesta dhe sipas Diario Gol, Barcelona mund ti ofrojë United për Pogba 50 milion £ plus shërbimet e Ivan Rakitić si pjesë e marrëveshjes.

Kohëve të fundit ka patur mosmarrëveshje mes Pogba dhe menaxherit Jose Mourinho, dhe Daily Record shkruan se francezi nuk është i lumtur me pozitën që Mourinho e inkuadronë atë në lojë.

Don Balon, theksonë se agjendi i Pogba, Mino Raiola i ka ofruar disa skuadrave shërbimet e ish lojtarit të Juventus dhe mes tyre Barcelonës dhe Real Madrid.

Pogba u rikthye tek ish skuadra e tijë Manchester United verën e Gushtit 2016 duke thyer atëherë rekordin e transferimeve për 105 milion € ose 89.3 milion £.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here