Lojtari i madh nuk e mohonë largimin nga skuadra aktuale me destinacion Barcelonën!!!

0
435

Lojtari i madh nuk e mohonë largimin nga skuadra aktuale me destinacion Barcelonën!!

Eliminimi nga Liga e Kampioneve nga Real Madrid ka sjell një krizë të madhe në kampim e PSG- së, si pasojë e mos kalimit për në çerekfinale edhe pas gjith atyre investimeve të mëdha.

Ky eliminim i parakohshëm nga Liga e Kampioneve ka bërë që disa yje të skuadrës të mendojnë largimin nga Parisi, i tillë është rasti edhe me Adrien Rabiot.

Lojtari francez, me të cilin Barcelona dëshironte që të nënshkruaj verën e kaluar, ashtu siç e bënë të ditur MD, siguronë se sipas deklaratave në Canal + nuk e di nëse do të luaj edhe sezonin e ardhshëm në PSG.

Rabiot ka kontratë me klubin parizien deri në verën e 2019-tës por dëshironë që të largohet më herët.

“Do të qëndrojsh këtu edhe vitin e ardhshëm? Nuk e di, do të shohim, por po e shijojë çdo moment dhe çdo trofe që e fitojë me klubin tim”. Kishte thënë Rabiot.

Mbetet të shihet se ç’drejtim do të marri e ardhmja e mesfushorit francez, por deklaratat e tija duhet ti bëjnë me kokëdhembje drejtuesit e PSG-së, të cilët dëshirojnë me çdo kusht ta evitojnë largimin e një nga lojtarëve kryesor të skuadrës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here