Liria me uniforma te reja, ja kush eshte sponzori.

0
389

KF LIRIA për herë të parë luajti sot me këtë bluza, shikoni se cili ishte sponzori.

KF Liria në ndeshjen e sotme kundër Llozhanit, ndeshje që përfundojë në barazim 2-2, luajti me uniforma të reja.

Uniformat  e reja janë të dizajnuara nga brendi spanjoll i veshjeve sportive JOMA.

 

Sponzor i këture uniformave është “AN Bautechnik GmbH 2014” me pronar Natmir Asanin nga fshati Zagraçan që jetonë dhe vepronë në Zvicër.

Bluzat janë me ngjyrë të kaltërt, dhe shorcat me ngjyrë të bardhë, që e bëjnë këtë bluzë të ngjajshme me uniformën e kombëtares Italiane.

Disa muaj më parë, edhe Naim Asani nga Amerika e pajisi skuadrën tonë me dy pal uniforma të brendit ADIDAS, një pal të bardha nje një pal tjera të kuqe.

 

Në të ardhmen priten edhe pajisje të tjera për skuadrën tonë.

Në emër të kryesis të klubit, faleminderohen të gjith ata që kanë kontribuar dhe kontribojnë për skuadrën tonë.

Sponzoret kryeros te skuadres tone jane: Liri Ibrahimi, Natmir Asani, Mendi Asani dhe Neim Asani

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here