200 milion euro për nënshkrime: Kështu do të jetë vera e Barcelonës për të fituar Ligën e Kampioneve vitin e ardhshëm!

0
2314

200 milion euro për nënshkrime: Kështu do të jetë vera e Barcelonës për të fituar Ligën e Kampioneve vitin e ardhshem.

Në kampin katalanas veç më kanë filluar të mendojnë për përforcimet që do të vijnë.

Josep María Bartomeu po përgatit ndryshimet. Përsëri. Edhe pse hargjoj gati 300 milion për Dembélé dhe Coutinho, këtë verë pritet përsëri investim i madh në Camp Nou. Aq më shumë pas dështimit në Champions.

Prioritet pa dyshim mbetet Griezmann, për të cilin mund të paguhet 100 milion euro.

Pjesa tjetër do të hargjohet për të përforcuar mbrojtjen. Në anën e majtë, largimi i mundshëm i Digne e detyronë Barcelonën të gjej një zëvendësues për Alban, më shumë pëlqehet Marcos Alonson i cili mund të kushtojë 30 milion euro.

Për në të djatht të mbrojtjes mendohet Kimmich që mund të kushtojê 50 milion euro.

Në qendër të mbrojtjes mendohet për De Light të Ajaxit që mund të kushtojë 20 milion euro, kurse Yerry Mina mund të huazohet.

Për ti plotësuar të gjitha këto, do të duhet tê sakrifikojen disa lojtarë, më të përmendur janë André Gomes, Digne, Aleix Vidal, Deulofeu dhe Rafinha por nuk përjashtohet edhe Semedo me Dembélé.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here