Ky është lojtari i Barcelonës që bëri histori në ndeshjen e mbrëmshme!

0
997

Ky është lojtari i Barcelonës që bëri histori në ndeshjen e mbrëmshme!

Yerry Mina, mbrojtësi i Barcelonës, edhe pse nuk ka luajtur shumë që nga ardhja e tijë në Barcelonë dhe nuk luajti asnjë minutë në ndeshjen Deportivo – Barcelona në Riazor, përsëri bënë histori.

Yerry Mina bëhet kolumbiani i parë në histori të LaLigës që e fitonë dobletën, LaLigën dhe Copa del Rey.

Fat të till vetëm pak lojtarë mund ta kenë dhe se Mina, në pak kohë në futbollin spanjoll, jo vetëm që u bo kampion, por bëhet kampion i dyfishtë në dy ndeshje rresht.

Më parë prej lojtarëve kolumbian vetëm James Rodriguez e kishte fituar LaLigën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here